In het noordwesten van de provincie Málaga, een uurtje rijden van Finca Las Nuevas ligt de lagune ‘Fuente de Piedra’. Dit is een fantastische plek voor vogelaars, maar eigenlijk voor iedereen die roze flamingo’s wil spotten.
Elk jaar komen hier duizenden flamingo’s naar toe om te broeden. De lagune is een meer van 2,5 bij 6,7 kilometer. Het wordt uitsluitend gevoed met regenwater en een ondergrondse toevoer. Als het water verdampt, blijft er een zoutlaag aan het oppervlak over wat samen met de omgeving, bestaande uit olijfgaarden, ideaal is voor deze vogels. Dit is naast de Camargue in Frankrijk het grootste Europese broedgebied.
Bezoekerscentrum
Aan het meer is een bezoekerscentrum gevestigd waar je informatie krijgt over de vogels in het het gebied. Vanuit het centrum zijn er wandelpaden langs het meer om de flamingo’s en de andere vogels te bekijken. Ook zijn er op verschillende plaatsen vogeluitkijkposten.